Приватне БТІ «А++»

Як узаконити гараж

Щоб законно розпоряджатися таким майном, як гараж, слід оформити право власності. Це дозволить вам у майбутньому за бажання продати нерухомість, оформити дарчу або передати у спадок. Пам'ятайте: за відсутності документа, що підтверджує, що ви власник майна цього виду, ви не зможете реалізувати своє право на нього. Тому якщо ви не хочете, щоб будову знесли через рішення суду або просто відібрали її у вас, поцікавтеся, як узаконити гараж. Адже, якщо об'єкт не буде зареєстрований, ви не зможете довести своє право на нерухомість як справжнього власника.
Оформление технического паспорта на квартиру
Як узаконити металевий гараж

Металевий гараж є некапітальною спорудою, переміщення якої можливе без зміни його призначення та без знецінення. Тому реєструвати право власності на будову такого типу не потрібно. Споруда не є об'єктом нерухомості. Достатньо оформити документ, що підтверджує право розпорядження (володіння) земельною ділянкою, на якій зведено залізний гараж.

Як узаконити гараж, що знаходиться у дворі багатоквартирного будинку

Щоб узаконити гараж, що знаходиться у дворі багатоквартирного будинку, слід зібрати пакет документів:
 • рішення виконкому райради, що дозволяє здійснити будівництво;
 • технічний паспорт на нерухомість;
 • рішення, що свідчить про відведення земельних ділянок під будівництво гаража (право власності, оренда).
Реєстрація гаража без документів, а саме — свідоцтво на право власності на нерухомість — дозволить вам розпоряджатися своїм майном, як ви забажаєте: обміняти, продати, здати в оренду, скласти інші угоди, не заборонені законом. Зверніть увагу: якщо земля знаходиться в оренді у міської влади, її приватизація залежатиме від рішення районних (міських) адміністрацій.

Як узаконити самовільне будівництво гаража

Щоб узаконити гараж через суд, вам потрібно підготувати такі документи:
 • правові документи;
 • технічний паспорт;
 • замовити технічний висновок.
Пам'ятайте: якщо суд визнав право власності на самобуд (самовільно зведений об'єкт), необхідно провести технічне обстеження споруди, що підтверджує його надійність.
Оформление технического паспорта на квартиру
Як узаконити гараж на власній земельній ділянці

Якщо ви бажаєте легалізувати гараж, зведений на прибудинковій території, вам потрібно підготувати такі документи:
 • подати до відповідних держорганів повідомлення про початок будівництва;
 • будівельний паспорт;
 • технічний паспорт;
 • декларацію про готовність об'єкта.

Після реєстрації ви отримаєте свідоцтво про право власності. Якщо гараж збудовано до 1992 року на ділянці біля приватного будинку, поряд з дачним або садовим будинком, то легалізація будівлі не вимагає введення в експлуатацію. На будівництво можна відразу реєструвати право власності.

Як узаконити гараж, що знаходиться на орендованій землі

Узаконити гараж можна лише за наявності документів на землю. Земля може бути у вашій особистій власності або оформлена у найм. Для отримання права власності на будівництво необхідно приватизувати землю, де вона знаходиться. Оформленням всіх документів у кооперативі займається голова.

Щоб узаконити будівництво, потрібні такі документи:
 • довідка про будову як про зведений у господарський спосіб об'єкт, що введений в експлуатацію;
 • технічний паспорт БТІ;
 • довідка про членство у ДСК, а також про сплату пайового внеску.

Ці документи дозволять вам пройти процедуру реєстрації та отримати свідоцтво про право власності. Увага: земля залишається в оренді кооперативу, проте зареєстровану нерухомість вже можна за бажання продати.

Експерти БТІ «А++» допоможуть вам розібратися у всіх тонкощах процесу узаконення гаража на приватній ділянці, у дворі багатоповерхового будинку чи кооперативі. Якщо хочете дізнатися скільки коштує послуга, зателефонуйте нашим фахівцям за номером телефону, вказаним на сайті.

Легалізація самовільних
забудов за 1 місяць