Приватне БТІ «А++»

Як отримати дозвіл на будівництво будинку: послуги від приватного БТІ «А++»

Організація будівництва — це процес, який вимагає професійного підходу, часу та зусиль. Адже, окрім безпосереднього зведення об'єкту, необхідно вирішити велику кількість організаційних, проєктних та інших питань. Перше, з чого починається будівництво приватного будинку, — це збір необхідних документів, перелік яких визначається на законодавчому рівні. Тож пропонуємо детально розібратися в тому, як отримати дозвіл на виконання будівельних робіт.

Що таке дозвіл на будівництво

Перший документ, який потрібно отримати, — це декларація про початок будівництва або дозвіл на будівництво. Якщо мова йде про об'єкти І-III категорій складності, до яких відносяться будинки різних типів (індивідуальні, садові, дачні), а також гаражі та господарські споруди, то здійснюють оформлення декларації про початок будівництва. Документ видає Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) із дотриманням спрощеної процедури.

Об'єкти IV-V категорій — це багатоквартирні житлові будинки, торгівельно-розважальні центри, бізнес-центри, магазини, заправки та інші нежитлові споруди. Для їх зведення отримують дозвіл на початок будівництва, який видається у Департаменті містобудування та архітектури відповідно до загальної процедури. Цей документ видається замовнику або підрядній організації та засвідчує право на виконання підготовчих та будівельних робіт. З'ясувавши, хто видає дозвіл на будівництво приватного будинку, варто переходити до наступного етапу — збирання пакету документів.

Порядок отримання дозволу на будівництво

Дозвіл на здійснення будівництва отримується обов'язково перед початком робіт. Це можливо лише після подання відповідної декларації. Інакше об'єкт може бути визнано самовільним будівництвом з подальшим накладанням штрафів або знесенням. Отже, необхідно з'ясувати, які документи потрібні для будівництва приватного будинку. Їх перелік наступний:
  • Паспорт та ідентифікаційний код власника земельної ділянки, яка виділяється під забудову. У випадку кількох співвласників документи надає кожен з них.
  • Викопіювання з генерального плану території, якщо площа будинку не перевищує 500 м2. В іншому випадку отримують містобудівельні умови або обмеження.
  • Ескіз намірів на забудову або будівельний паспорт. Якщо площа забудови понад 500 м2, то надається архітектурний проєкт з документами з авторського права.
  • Будівельний паспорт.
  • Повідомлення про початок робіт з будівництва, зареєстроване у місцевій будівельно-архітектурній інспекції.
З'ясувавши, де отримати дозвіл на будівництво, необхідно звернутися до уповноваженого органу з пакетом документів.

Оформлення
будівельних паспортів за 1 місяць

Що таке будівельний паспорт і з чого він складається

Будівельний паспорт являє собою документ, у якому визначається комплекс вимог до розміщення та будівництва об'єкту. З 2019 року він видається на будинки, площа яких не перевищує 500 м2. Серед різних текстових та графічних матеріалів, які містяться у будпаспорті, найголовнішим є схема забудови:
  • Відображуються об'єкти, які мають бути зведені. Ті, яких немає у паспорті, будуть вважатися самовільним будівництвом. Але не є порушенням будівництво лише частини позначених на схемі забудов.
  • Зазначається відстань між всіма запланованими спорудами та межами сусідньої ділянки, червоними лініями тощо. Беруться до уваги не лише зведені сусідами споруди, а й заплановані.
Оформлена до початку будівництва дозвільна документація дозволить уникнути помилок у розташуванні об'єктів.

Документи, необхідні для отримання будівельного паспорта

Видача будівельного паспорта передбачається за наявності такого переліку документів:
  • заява замовника;
  • засвідчена копія документу на право власності або користування земельною ділянкою;
  • ескізні наміри забудови;
  • проєкт (за наявності);
  • засвідчена нотаріально згода співвласників земельної ділянки чи житлового будинку на забудову.
Порядок видачі будівельного паспорта регулюється законодавством України. Пакет документів подається, переважно, до ЦНАПу. Будівельний паспорт надається на безоплатній основі протягом 10 робочих днів з дня надходження повного пакета документів.

Повідомлення про початок виконання будівельних робіт

Повідомлення про початок виконання будівельних робіт подається до відповідного органу (ДАБК) після одержання будівельного паспорта не пізніше, ніж за 1 день до їх початку. Саме воно дає право розпочати будівельні роботи.

Повідомлення можна подати через ЦНАП або в електронному вигляді через відповідну систему, попередньо уточнивши його актуальну форму. Термін дії дозволу на будівництво продовжується до його завершення.

Послуги приватного БТІ «А++»

Пропонуємо послуги для фізичних та юридичних осіб з виготовлення документів на будівництво. Зв'язавшись з нами телефоном або онлайн, ви можете дізнатися, скільки коштує дозвіл на будівництво та виготовлення інших документів.

Оформлення
будівельних паспортів за 1 місяць