Приватне БТІ «А++»

Узаконення самобудів - порядок, необхідна документація

До самобудів відносяться будівлі, будівництво яких було виконано з істотним порушенням будівельних норм і правил, а також без надання до відповідних органів необхідних документів: дозволів, проекту будівництва, декларації про початок робіт. Якщо споруда була зведена на земельній ділянці без відповідного цільового призначення, вона також характеризується як самовільне будівництво. Узаконення самобудів - юридичний процес, який дозволяє домогтися державної реєстрації права власності на житловий будинок або будівлю технічного призначення за особою - власником.

Фахівці приватного БТІ «А++» мають величезний досвід та практичні навички у сфері організації робіт із оформлення незаконних будівель. Отримати грамотну консультацію можна у телефонному режимі – номери вказані на нашому сайті.
Оформление технического паспорта на квартиру
Узаконення самобудів в Україні — причини, порядок

Існує низка причин, які дозволять вам зрозуміти, що узаконення самобудів в Україні є процедурою не просто бажаною, а необхідною, яка дозволить вам уникнути багатьох проблем, у тому числі юридичної відповідальності за порушення законодавства. Істотними причинами необхідності реєстрації незаконних споруд також є:
  • Неможливість виконання прав власника – ви не зможете передати права на самовільно зведену будову іншим особам: подарувати, продати, здати в оренду, обміняти, оформити заповіт тощо.
  • Неможливість законно ввести будівлю в експлуатацію, а саме підключити споруду до інженерних мереж (газ, вода, електроенергія, тепло). Без реєстрації права на готовність будівлі до експлуатації укласти договір на поставку енергоносіїв неможливо.
Ми рекомендуємо вам узаконити самобуд в Україні, оскільки за самовільне зведення будівель законодавством передбачено юридичну відповідальність, а саме:
  • штраф;
  • попередження про усунення порушень законодавства;
  • примусове знесення будівлі.
Якщо ви цікавитеся, як оформити самобуд в Україні, проконсультуйтеся з нашими фахівцями. Щоб дізнатися, скільки коштує подібна послуга, зателефонуйте за номером телефону, вказаним на сайті приватного БТІ «А++».
Оформление технического паспорта на квартиру
Порядок узаконення самовільно зведених будівель надає громадянам дві можливості для реєстрації споруд на законній підставі:
  • узаконення будов, зведених до 05.08.1992 р.;
  • узаконення будинків, які збудовані в період з 05.08.1992 року по 09.04.2015 р.

Закон діє щодо дачних, садових будинків та житлових будівель площею до 300 м². Також можна легалізувати самовільно споруджену будову через суд.

Будівельна амністія для будівель 1992-2015 рр., запроваджена у 2018 році, не має терміну дії. Це означає, що можливість узаконити самобуд діяла у 2019 р., 2020 р., 2021 р., та зберігається до зміни законодавства. Цей закон діє також щодо споруд, збудованих до 1992 р.

Щоб правильно зареєструвати будівництво, зведене до 05.08.1992 р., необхідно підготувати такі документи:
  • заяву про реєстрацію;
  • технічний паспорт для будівництва;
  • квитанцію сплати збору за реєстрацію;
  • правовстановлюючий документ на земельну ділянку;
  • рішення (довідку) щодо присвоєння адреси;
  • виписку із господарської книги, виданої архівом або місцевим виконкомом.
Головною особливістю процедури узаконення будівель 1992-2015 років є необхідність реєструвати декларацію про готовність споруди до експлуатації у Реєстрі будівельної діяльності. Усі маніпуляції здійснюються у три етапи, включаючи проведення технічного обстеження та здачу паспорта, реєстрацію права власності на нерухомість у державному реєстрі.

Ми із задоволенням допоможемо вам правильно оформити та легалізувати власність, якщо ви є власником самобуду. Вартість послуг визначається індивідуально.

Легалізація самовільних
забудов за 1 місяць