Приватне БТІ «А++»

Розділ та об'єднання нерухомості

Питання розділу об'єктів нерухомості часто зустрічається у нашій практиці. Квартири та будинки ділять для здачі в оренду, продажу частини, поділу між родичами або колишнім подружжям тощо. Через вимоги, яким повинна відповідати кожна частина, буває складно здійснити необхідний розділ. Поєднання квартир теж має свої складнощі.

Проводити такі зміни потрібно за участю фахівців, які вже мають подібний досвід. Про це краще подбати відразу, щоб не гаяти часу і не ускладнювати вирішення питання. Грамотний юрист у розділі нерухомості допоможе уникнути помилок та прискорить процес.
Оформление технического паспорта на квартиру
Розділ квартири на дві

Має бути технічна можливість реалізувати зміни відповідно до нормативних вимог. Розділ квартири на 2 частини проводять по вертикалі або горизонталі. Вертикально поділяють дворівневі квартири. Це найпрактичніший варіант, тому що кухні та санвузли розташовані одна над одною. В інших випадках може знадобитися перепланування.

Розділ квартири на студії – окремі кімнати зі своїм санвузлом та місцем для кухні можливий лише у новобудові. У старому панельному будинку не можна розміщувати мокрі зони в інших місцях і здебільшого виникають проблеми при переплануванні навіть на першому поверсі. Тому такі зміни дуже проблематичні та малоймовірні. Необхідний розділ дозволяє зробити вільне планування новобудов. Для його оформлення потрібна згода та участь усіх господарів об'єкту нерухомості.

Які документи потрібні для розділу квартири:
  • паспорти та коди власників;
  • техпаспорт на нерухомість;
  • документи, що підтверджують право власності.
Існує дві підстави для поділу – угода власників та рішення суду. Другий варіант найчастіше застосовується при розлученнях.
Оформление технического паспорта на квартиру
Розділ будинку на квартири

Коли є необхідність отримати два незалежні об'єкти нерухомості, провадиться розділ приватного будинку в натурі. В результаті, кожен власник отримує окрему квартиру з усіма необхідними приміщеннями для комфортного проживання.

Щоб зробити реальний поділ будинку на квартири між власниками, потрібно мати технічну можливість для цього. Для її визначення проводиться експертиза об'єктів нерухомості для поділу будинку.

Розділ житлового будинку на двох та більше господарів також супроводжується розподілом земельної ділянки.

Об'єднання двох квартир в одну

Спочатку потрібно визначити, чи можна поєднати дві квартири. Це можливо, якщо вони знаходяться поруч – горизонтально або вертикально. Об'єднання двох квартир на різних поверхах – складніший процес.

Які документи потрібні для того, щоб поєднати об'єкти:
  • техпаспорт на обидві квартири;
  • документи власників;
  • проект будівництва (якщо потрібна реконструкція);
  • документи на право власності.

Бажано провести погодження об'єднання квартир із організацією, яка обслуговує будинок. Так можна передбачити появу потенційних проблем у майбутньому.

Для швидкого та безпроблемного поділу чи об'єднання об'єктів нерухомості звертайтесь до спеціалістів приватного БТІ «А++». Ми укладаємо договір із клієнтами та беремо на себе процес оформлення всіх необхідних документів. В результаті співпраці ви отримаєте готове рішення.

Легалізація самовільних
забудов за 1 місяць