Приватне БТІ «А++»

Приватизація гаражу — які документи необхідні

Узаконення будівельної споруди будь-якого типу — доволі складна процедура. Тому експлуатація гаража за відсутності відповідних документів — поширене в Україні явище. Але потрібно враховувати те, що без відповідної документації ви не зможете здійснити стосовно «своєї власності» ніяких законних дій. Навіть для підключення електроенергії необхідні дозвільні документи.

Скористайтеся послугами приватного БТІ «А++», якщо хочете швидко та без зайвих проблем оформити об'єкт. Ми ознайомлені з усіма тонкощами процедури. Приватизація гаражу нашими спеціалістами здійснюється у рази швидше, ніж державними БТІ.
Оформление технического паспорта на квартиру
Приватизація гаражу, залежно від його розташування

Складність процедури приватизації гаражу залежить від його розташування, а саме:

  • Якщо ваш гараж, що знаходиться у гаражному кооперативі, побудований до 1992 року, то він не відноситься до об'єктів самочинного будівництва. Така споруда побудована на законних підставах. Процедура приватизації гаража в такому випадку доволі проста. Об'єкт не потрібно вводити в експлуатацію. Ви можете відразу реєструвати право власності. Процедура оформлення:
  1. Вам необхідно отримати довідку, що свідчитиме про ваше членство в гаражному кооперативі. Інформація, яка має бути вказана в документі: рік побудови споруди, дані щодо повної виплати пайової участі в будівництві гаража.
  2. Замовте розробку технічного паспорта у інженера, кваліфікація якого підтверджується відповідними сертифікатами.
  3. Останній крок: зареєструйте право власності на об'єкт у Державному реєстрі прав на нерухоме майно із отриманням витягу з реєстру.
  • Найбільше проблем виникає при оформленні дозвільної документації на споруду, побудовану у дворі багатоповерхового будинку. Адже підтвердити право власності на ділянку землі, зайняту під забудову, в даному випадку неможливо. Таким чином, ви порушуєте права інших власників квартир. Прибудинкова територія, як і земельна ділянка, на якій розташований будинок, перебуває в користуванні співвласників квартир. Оформити право власності на металеві гаражі також неможливо, адже вони не відносяться до капітальних будівель із фундаментом. Ви можете звернутися до приватного БТІ «А++», щоб отримати безкоштовний аналіз Вашої ситуації, якщо у вас уже є побудований самобуд, тобто гараж.

  • Якщо під час побудови гаража у дворі приватного будинку були дотримані будівельні правила та норми, то під час процедури приватизації не виникне особливих проблем. Оформлення здійснюється згідно стандартів загальної процедури, яка виконується також для узаконення будь-яких інших господарських будівель, розташованих у дворі житлового будинку. Для проведення процедури приватизації необхідно підготувати такі документи:
  1. Паспорт та ІПН (ідентифікаційний код) власника.
  2. Документацію про право власності на земельну ділянку.
  3. Технічний паспорт.
  4. Ескізи намірів будівництва.
Оформление технического паспорта на квартиру
Зверніть увагу: під час введення в експлуатацію самовільно збудованого об'єкту без належної документації, можуть виникнути певні проблеми. За таке будівництво передбачений штраф — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ви не зможете підключити комунікації до гаражу. Також без потрібної документації неможливо виконати будь-які дії щодо продажу, оформлення спадщини, дарування.

Якщо ви хочете приватизувати гараж, проте не бажаєте витрачати дорогоцінний час на оформлення усіх необхідних документів, звертайтеся за допомогою до приватного БТІ «А++». Ми безкоштовно проконсультуємо вас стосовно усіх питань та нюансів, які виникають під час процедури, і ви вирішите чи будете самостійно займатися цією справою чи довіритеся спеціалістам.

Оформлення
технічних паспортів за 5 днів