Приватне БТІ «А++»

Поділ будинку на два номери — скористайтеся послугами спеціалістів

Спеціалісти приватного БТІ «А++» допоможуть вам пройти процедуру розподілу будинку на законних підставах. Телефонуйте за вказаними на сайті btiplus.com.ua номерами, щоб отримати безкоштовну консультацію. Поділ будинку на два номери регулюється на законодавчому рівні. Ми допоможемо вам оформити усі необхідні документи на нові об'єкти.

Поділ житлового будинку — варіанти, умови для виконання процедури

Українське законодавство 2022 року передбачає різні варіанти оформлення процедури поділу житлового будинку, в результаті якого утворюються різні об'єкти, а саме:

  • Поділ житлового будинку на квартири — оформлення документації можливе, якщо при розподілі будинку на квартири не буде здійснюватися перепланування та перебудова несучих конструкцій.

  • Реконструкція будинку з поділом на два та з подальшим введенням в експлуатацію. Оформлення допускає втручання в несучі конструкції будівлі, в результаті якого можна буде розділити один будинок на два окремих.

  • Поділ житлового будинку на кілька будинків — оформлення дозвільної документації здійснюється в тому випадку, коли поділ будинку на кілька може бути виконаний без втручання в несучі конструкції будівлі.

  • Поділ недобудованого будинку — основне значення в даному випадку буде мати висновок будівельно-технічної експертизи, яка дозволить визначити відсоток готовності об'єкта незавершеного будівництва, а отже — наявність можливості здійснити його розподіл.

Для виконання процедури власник нерухомості повинен надати такі документи: паспорт ІПН (ідентифікаційний код), технічний паспорт на будинок, документацію про право власності на будинок та земельну ділянку.
Оформление технического паспорта на квартиру
Поділ житлового будинку — основні умови для виконання процедури

Розподіл будинку на декількох власників може бути здійснений лише із дотриманням таких умов:
  • Якщо існує технічна можливість здійснити розподіл будинку. Процедура може ускладнитися за наявності на земельній ділянці господарських будівель. Право власності на об'єкти такого типу також підлягає розподілу.
  • Всі співвласники нерухомого майна мають дати згоду і взяти участь у процедурі розподілу. Усі суперечки вирішуються виключно в судовому порядку.
  • Поділ недобудованого будинку може бути виконаний лише за наявності дозвільної документації або в судовому порядку.
  • На розділену між власниками земельну ділянку окремо присвоюються кадастрові номери. Новостворені ділянки в обов'язковому порядку вносяться до реєстру майнових прав на нерухоме майно.
  • Розподіл будівельного об'єкту, що підлягав реконструкції, можливий лише за наявності дозвільної документації. На всі зміни (наприклад, прибудови) або споруди господарського призначення має бути оформлене право власності.
Якщо будинок знаходиться в заставі, заарештований судом або є предметом судового розгляду здійснити його поділ неможливо!
Оформление технического паспорта на квартиру
Процедура розподілу приватного будинку здійснюється таким чином:

  1. Розподіл на кілька квартир: розробка висновку про технічну можливість розподілу, виготовлення технічних паспортів на кожну окрему квартиру, підписання нотаріальної заяви про розподіл, оформлення необхідної документації про присвоєння поштової адреси кожній окремій квартирі, реєстрація права власності на кожний новостворений об'єкт.

  2. Якщо під час поділу відбувається втручання в несучі конструкції будівлі, процедура оформлення відбувається наступним чином:

    • Архітектор розробляє проєкт.
    • Оформлення документації про авторський та технічний нагляд.
    • Повідомлення про початок будівельних робіт підлягає реєстрації.
    • Виготовляється технічний паспорт.
    • Підлягає реєстрації декларація про готовність об'єктів нерухомості до експлуатації.
    • На цьому етапі оформляється документація про присвоєння поштової адреси кожному новоствореному будинку.
    • Право власності на будинки вноситься до Реєстру.

  3. Розподіл будинку на два окремі: розробка висновку про технічну можливість розподілу, виготовлення технічних паспортів на кожний окремий об'єкт, підписання нотаріального договору про виділення частини зі спільної власності, оформлення необхідної документації про присвоєння поштової адреси кожній окремій квартирі, реєстрація права власності на кожний новостворений об'єкт.

Спеціалісти приватного БТІ «А++» допоможуть здійснити поділ будинку на законних підставах та оформити усю необхідну документацію на нові об'єкти.

Оформлення
технічних паспортів за 5 днів