Розробка проектної документації
Проект включає конкретні розрахунки та висновки будівельних фахівців – це основний документ, за яким проводиться подальша реєстрація. Містить графічний план та зображення житлового будинку в майбутньому. Інформація, що надається в проекті:
- детальний ескіз;
- робочий проект;
- план для затвердження;
- перелік завдань на проектування;
- інформація про умови місця забудови;
- інженерні, технологічні дані.
Роботи проводяться згідно з порядком, приведеним у проекті.
Повідомлення про початок робіт Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ) схвалює початок будівництва приватного будинку, коли забудовник повідомив про це спеціальною заявою. Повідомлення надається при наявності паспорта та реєструється на сайті ДАБІ України.
Де отримати дозвіл на будівництво Департамент містобудування та архітектури видає будівельний паспорт – без нього неможливо повідомити ДАБІ про початок робіт. У подальшому це уповільнить отримання дозволу, почати роботи законно буде неможливо.
ДАБІ видає дозвіл на роботи, використовуючи інформацію із Єдиної державної електронної системи. Для його отримання необхідно надати такі документи:
- кадастрова документація на землю;
- реєстраційний номер і сертифікат із Реєстру будівельної діяльності;
- ідентифікатор об'єкта будівництва.
Якщо виявлено недостовірні дані, помилки у документах, ДАБІ може відмовити у дозволі.
Як ввести приватний будинок в експлуатацію Введення в експлуатацію – останній етап, що дає можливість отримати право власності на будинок в Реєстрі майнових прав. До цього етапу не можна користуватися будинком та підключати комунікації, що підведені до ділянки.
До моменту початку експлуатації будівля документально вважається недобудованою. За її використання стягується штраф, який зростає при фіксації кожного наступного порушення. Щоб здати будинок в експлуатацію потрібен перелік документів:
- технічний паспорт;
- декларація про завершення будівництва;
- декларація про готовність об'єкта до експлуатації.
Для виготовлення технічного паспорту фахівець перевірить відповідність приватного будинку параметрам, що зазначені у паспорті. Документація міститиме інформацію про адресу будинку, площу, кількість кімнат, розміри та конфігурацію.
Оформлення права власності Щоб стати повноправним власником та розпоряджатися приватним будинком, необхідно отримати документ про право власності. Він видається державним реєстратором чи нотаріусом. Для цього необхідно надати паспорт, ІПН, підтвердження введення будівлі в експлуатацію та присвоєння адреси.
Дійсний власник може продавати, дарувати, обмінювати житло, відчужувати його частину та укладати договори про приєднання комунікацій.
Приватне БТІ «А++» надає послуги з оформлення будівельних та технічних паспортів у короткі терміни. Будівельний з повним пакетом документів буде готовий за 1 місяць, можлива адресна відправка – ви отримаєте паспорт та повідомлення про початок виконання робіт. Виготовляємо технічні паспорти за 5 днів, надаємо повний супровід фахівців у будь-яких питаннях з оформлення.