Як діяти Щоб отримати дозвіл на будівництво на неприватизованій землі, необхідно:
- отримати згоду власника землі;
- подати документи на приватизацію ділянки;
- звернутись до суду або до органу державної влади для приватизації.
Зауважте, що не всі землі можуть бути приватизовані. До тих, на які не розповсюджується право приватної власності, належать ділянки:
- комунальної власності, виділені під наявні або майбутні місця поховання;
- загального користування;
- природно-заповідного фонду;
- історико-культурного, оздоровчого призначення;
- лісогосподарського призначення.
Ситуація із самобудом на неприватизованій землі частіше виникає у садових товариствах.
Приватизація у садових товариствах Заміське будівництво можливо на землях, що призначені для обслуговування житлового будинку. Іншими словами, не можна будувати житловий будинок на території, що призначена для садівництва.
Для отримання адреси і прописки необхідно, щоб садовий будинок відповідав нормам житлового: мав усі підключені комунікації, систему опалення тощо. У садовому товаристві є можливість приватизації:
- земельної ділянки;
- садового будинку.
Саме в такому порядку треба діяти, якщо незаконне будівництво було реалізоване на території товариства.
Отримання права власності Отже для вирішення правових питань забудовнику необхідно отримати право на землю, а потім – на будинок. Якщо діяти у зворотньому порядку, до господарювання може перейти лише мінімальна частина ділянки – під будівлею та навколо неї. На власній землі за наявності декларації або дозволу власник може починати будівництво законно.
Приватне БТІ «А++» допомагає в оформленні права власності на незаконні забудови. Складаємо повний пакет документів, економимо ваш час та гроші на усунення помилок при самостійному зверненні до держустанов. Звертайтеся для легалізації забудови за 1 місяць.